עורך דין בנתניה
חידלון פרעון

פשיטות רגל

בשנים האחרונות הפך הליך מחיקת חובות לענף משגשג בתחום המשפטי, בעיקר לאחר חקיקת חוק חדלות הפירעון החדש. בעבר אנשים שנקלעו לחובות נתפסו בעייני המערכת המשפטית והכלכלית, באור שלילי. אולם כיום, המערכת רואה אותם כאנשים מן המניין שפשוט הסתבכו כלכלית. אנשים אלו נתפסים ככאלו שצריך לעזור להם להשתקם, שיקום כלכלי יעיל לאורך זמן, על מנת שישובו אל מעגל התעסוקה.

כך נוצר מצב, לפיו אם בעבר החייב היה נרתע מהליכי פשיטת רגל, הרי שהיום הביקוש להליכים הללו הפך לפופולארי ביותר והוא הברירה העדיפה על המון תאים משפחתיים, שנקלעו לחדלות פירעון, בעיקר עקב האמרת יוקר המחייה, שפוגע בכולנו.

כיום, במסגרת החוק החדש, אנשים מן המניין שהתפתו לפעמים להלוואות, או תאים משפחתיים שלא ערכו חשבון הוצאות מסודר לאורך שנים ולא לקחו את ההתייקרות של מוצרי הצריכה הבסיסיים בחשבון, פונים להליך של מחיקת חובות, באופן חסר תקדים. מדובר על פי רוב בחובות לבנקים ולרשויות אותם צברו אנשים נורמטיביים לחלוטין, בתום לב מלא.

אנו רואים היום, הרבה משפחות צעירות, שדרכם הכלכלית,  עוברת במסדרונות ההליך של חדלות הפירעון ובעצם, מוחקים לעצמם את החובות במהירות ובקלות יחסיים.

 אנו יודעים בידיעה ברורה, שהמדיניות אותה מנהיגה מדינת ישראל כיום, תומכת במחיקת החובות, במטרה, אכן נאצלת, לשקם תאים משפחתיים על מנת שיצאו לדרך כלכלית חדשה. אנו בהחלט מברכים על כך.

משרדנו הוקם בעיצומה של הרפורמה בכינוס הנכסים לפני כעשור והוא מלווה חייבים רבים במחיקת חובותיהם והחזרתם אל מסלול החיים, עם התחלה חדשה ללא חובות. 

אנו פשוט רואים איך משפחות ויחידים יוצאות לחיים חדשים.

אנחנו מומחים בללוות את החייבים בהליך זה,  במקצועיות, בסבלנות, באוזן קשבת והתחשבות רבה ומנהלים את ההליך, לפי קצב ההכלה וההתקדמות האישיים של כל חייב בפני עצמו. 

משרדנו מחק בשנת 2021 חובות בסך של כשישה מיליון שקלים.